درباره ما

مرشدخان

درباره ما بيشتر بدانيد

مرشدخان

مرشدخان با نگاهی جدید ، اصیل ، ایرانی و دینی به مقوله سواد رسانه در خدمت شماست!
امیدواریم با کمک شما بتوانیم قدمی در راه فرهنگ سازی استفاده صحیح از رسانه ها برداریم ...
پ ن : مرشد به معنای راهنما می باشد و خان پسوندی است به معنای آقا و بزرگ!!
امیدواریم مرشدخان راهنمای خوبی در زمینه سواد رسانه برای شما باشد.
يكشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۹، ۰۹:۴۷ ب.ظ

مرشدخان

عنوان اصلی

زیر عنوان اصلی

توضيحات مختصر

عنوان اصلی

لينک
مرشدخان

مدیر مجموعه :

امیرحسین احمدنیا

طلبه علوم دینی - مدرس بصیرت و سواد رسانه - محقق و پژوهشگر رسانه و فضای مجازی

معرفی مدیر مجموعه

ارسال پیام به مدیر مجموعه
مرشدخان

عنوان اصلی

زیر عنوان اصلی

توضيحات مختصر

عنوان اصلی

لينک
مرشدخان

عنوان اصلی

زیر عنوان اصلی

توضيحات مختصر

عنوان اصلی

لينک

بصیرت و سواد رسانه

مرشدخان

بررسی تحلیلی فضای مجازی

ارکان فضای مجازی

برای شناخت شاکله اصلی فضای مجازی و نیز، برای اطلاع یافتن از چگونگی مدیریت و سامان بخشیدن به این محیط بسیار وسیع و گسترده، ناگزیریم به معرفی مواردی بپردازیم که باعث قوام و شکل‌گیری فضای مجازی شده است. حاکمیت، کاربر، زیرساخت، شبکه ارتباطی، خدمات، محتوا و اقتصاد، ارکان تشکیل‌دهنده فضای مجازی می‌باشند.

حاکمیت

حاکمیت

به‌طورقطع می‌توان گفت که در پس شبکهٔ به‌هم‌پیوسته و پیچیدهٔ کنونی، طراحان، سیاست‌گذاران، اتاق‌های فکر و مجریانی وجود دارد که همگی آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود در حال طراحی هستند. آنان هرروز برای شکار مخاطبان بیش‌تر، استعمار و استثمار کشورها، نشر فرهنگ استعمار زده، ترویج عقاید انحرافی و بیهوده و... طرحی نو اندیشیده و به اجرا می‌گذارند.

کاربر

کاربر:

جامع هدف تمامی خدمات، قالب، محتوا، سخت‌افزار و نرم‌افزارهای تولیدشده در فضای مجازی، کاربران هستند. درواقع مالکان و گردانندگان فضای مجازی مدعی هستند که هدف نهایی ایجاد تمامی ابعاد گوناگون فضای مجازی، کاربران شبکه می‌باشند.

زیرساخت

زیرساخت

آنچه زمینهٔ ایجاد و برقراری ارتباط در فضای مجازی را مهیا می‌کند، زیرساخت فضای مجازی است. به‌هرتقدیر، برای ایجاد ارتباط بین کاربران و مدیریت این ارتباط، نیازمند زیرساختهای ارتباطی هستیم. زیرساخت های ارتباطی به دو قسمت سخت و نرم تقسیم می‌شوند. اکنون به‌صورت جداگانه، شقوق هر یک را موردبررسی قرار می‌دهیم.

شبکه ارتباطی

عنوان عکس

توضيحات مختصر

خدمات

خدمات

فضای مجازی به کاربران خود خدماتی را ارائه می‌کند که زیستن در قرن 21 را برای آن‌ها راحت‌تر می‌نمایاند. درواقع، کاربری که جذب فضای مجازی می‌شود و از آن استفاده می‌کند، به دنبال بهره‌مندی از خدماتی است که در این فضا ارائه می‌شود.

محتوا

محتوا

کاربر با مراجعه به هر یک از قالب‌های ارائهٔ محتوا، با محتواهای گوناگونی مواجه می‌شود که هم شامل مطالب مفید و سازنده است و هم مطالب غیرمفید و نامناسب.

اقتصاد

اقتصاد

به قطع و یقین برای ایجاد زمینهٔ اکتشافات علمی در خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات، شناسایی و به‌کارگیری نیروهای زبده و خلاق و به جهت رسیدن به چنین پروژهٔ عظیم و شگفت‌آوری باید هزینه‌های هنگفتی را در ابتدا سرمایه‌گذاری کرد.

مبانی امامین انقلاب درباره رسانه

مرشدخان

امامین انقلاب و رسانه

مبانی امامین انقلاب درباره رسانه

مرشدخان

مرشدخان

حضرت امام و رسانه

توضيحات مختصري درباره سرويس شماره 2 توضيحات مختصري درباره سرويس شماره 2 توضيحات مختصري درباره سرويس شماره 2 توضيحات مختصري درباره سرويس شماره 2

وبلاگ

مرشدخان

مطالب و نوشته ها

نوشته و مطالب ما را دنبال کنيد

ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع نمائيد

طبقه بندی موضوعی

آیت الله العظمی مکارم: دولت نسبت به فضای مجازی حساسیت نشان دهد

پنجشنبه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۸، ۰۲:۰۸ ب.ظ

۲۲ فروردين ۹۸ ۰ نظر دین و رسانه, ۱۹۸ نمایش ۰ ۰

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی از حساسیت نشان ندادن به فضای مجازی از سوی دل سوزان فرهنگی گلایه کردند و ابراز داشتند: عزم راسخی برای تنظیم فضای مجازی نیست. دولت باید در مورد فضای مجازی حساسیت نشان دهد.


حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در سالروز ولادت امام سجاد(ع) در دیدار جمعی از روحانیون و طلاب که در مدرسه امیر المؤمنین(ع) در قم برگزار شد، ضمن محکوم کردم اقدام نابخردانه دونالد ترامپ در قرار دادن نام سپاه در گروه های تروریستی اظهار داشتند: امروز شاهد مشکلات زیادی در موارد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستیم. معتقدیم از جمله راه های برون رفت از مشکلات، توسل و دعا کردن است. با توسل و دعا کردن، شر اشرار از این کشور هم برطرف خواهد شد.

این مرجع تقلید با اشاره به جایگاه اهمیت علم در روایات ابراز داشتند: حضرت علی(ع) فرمود« لطف خدا، نامحدود است، ولی برای هر کسی در استفاده از لطف خدا، ظرفیتی قرار داده شده. برای استفاده بهتر باید ظرفیت خودمان را افزایش دهیم».

معظم له عنوان کردند: عالم ربانی مانند نور و آفتاب است. اگر نور و آفتاب نباشد همه چیز از بین می رود. عالم در جامعه نور افشانی می کند و باعث نجات جامعه می شود.

ایشان بیان داشتند: افرادی در جامعه هستند که نه تنها سبب هدایت نیستند، بلکه سبب گمراهی اقشارمختلف می شوند. باید سعی کرد جزو گروه عالم باشیم. اما کدام عالم؟ عالمی که موجب هدایت و نور افشانی می شود.    

ایشان افزودند: عالمان دین اگر اثرگذار شدند، چون به سلاح بیان و قلم مجهز هستند. طلاب و حوزویان هم باید به این دو سلاح مجهز باشند و اگر نباشند مسئول هستند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند: امروز روز ایده و مجهز شدن به وسائل روز است. باید به ایده های روزی دنیا مجهز شد. امروز روزی است که دشمن برای از بین بردن دین و اسلام اهداف و برنامه های وسیعی طراحی کرده است. برنامه دشمن این است که می خواهند کل اسلام را از بین ببرند.

این مرجع تقلید از حساسیت نشان ندادن به فضای مجازی از سوی دل سوزان فرهنگی گلایه کردند و  ابراز داشتند: عزم راسخی برای تنظیم فضای مجازی نیست. دولت باید در مورد فضای مجازی حساسیت نشان دهد.

ایشان ادامه دادند: اوضاعی که در این فضا منتشر می شود، متناسب با جامعه اسلامی نیست، جوانان را درگیر خود کرده است. باید فضای مجازی را جدی گرفت. افرادی هم برای شبهه پراکنی استخدام شدند. حوزه در مورد پاسخ گویی نباید حالت انفعالی بگیرد. نباید تنها منتظر امام زمان(ع) شد. باید عبادی الصالحین باشند و تربیت شوند تا حضرت را یاری کنند.

معظم له عنوان کردند: در صورتی که عزم راسخ در مبارزه با انحرافات و فضای مجازی باشد. خدا هم یاری خواهد کرد.

ایشان در ادامه بر اسلامی شدن محیط دانشگاه ها تأکیدکردند و اظهار داشتند: فرهنگ اسلامی قوی است و می تواند غالب برسایر فرهنگ ها شود. باید از این فرصت برای غالب کردن فرهنگ اسلامی استفاده کرد باید با رفتار و عمل نشان داد که اسلام می تواند فرهنگ غالب باشد.

ایشان در توصیه به طلاب افزودند: برای پیشرفت نیازمند به نظم و اراده و عزم قوی و خلوص نیت هستیم. طلبه ای که این مسائل را داشته باشد می تواند به موفقیت برسد.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

تماس با ما

مرشدخان

با ما در ارتباط باشيد

ما دوست داريم از نظرات شما در اطلاع باشيم

توضيحات مختصر درباره شرکت و اطلاعات تماس شرکت

آدرس ما

تلفن تماس : 09216984425

با ارسال ايميل ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع نماييد

پست الکترونيک ما: